Highslide for Wordpress Plugin

Новини

Соціальне партнерство

Компанія «Агропродсервіс» концептуально змінила свої підходи до формування власного внеску у соціальний розвиток територій, де вона орендує землю. Новації полягають у встановленні дієвого соціального партнерства, які забезпечують взаємодовіру та взаємоповагу між власниками земельних паїв, територіальною громадою і аграрним бізнесом в особі компанії та її структурних підрозділів.

Розпочинали з того, що ПАП «Агропродсервіс», застосовуючи загально усталені форми, вкладав власні кошти у розвиток кожної територіальної громади. Зокрема, на підтримку шкіл, дитячих садочків, ФАПів, закладів культури та спорту, ремонт сільських доріг, освітлення вулиць, тощо. Упродовж усієї нашої економічної історії, вже стали звичними щедрі передвеликодні та різдвяні кошики для одиноких, престарілих жителів, подарунки першокласникам до Дня Знань, солодощі дошкільнятам та школярам до Дня Святого Миколая. Особлива увага приділяється співпраці з партнерами – власниками земельних паїв. На пільгових умовах надаються послуги з обробітку присадибних ділянок. Лише за останні роки на соціальний розвиток населених пунктів, де компанія орендує землю, було спрямовано понад десять мільйонів власних обігових коштів.

Крім зазначеного, компанія активно допомагає Збройним силам України, які нині захищають територіальну цілісність нашої держави на сході України. Єдине в області сільгосппідприємство, яке надає адресну, одноразову матеріальну допомогу своїм пайовикам, які проходили або проходять службу в зоні АТО, їх сім’ям, в розмірі 5 тис. грн..

За рівнем власного внеску у розвиток соціальної інфраструктури сіл, «Агропродсервіс» займає лідируючі позиції в області. Ми намагаємось  своєчасно, в різних, зручних для пайовиків формах, здійснювати одні з  найвищих платежів в області, за орендовані земельні паї.

Компанія постійно вдосконалює свою  співпрацю з громадами де вона присутня. І якщо раніше така діяльність визначалась здебільшого угодами із сільськими головами, то останні декілька років запроваджена дієва система широкого соціального партнерства. Цей шлях, на нашу думку, виправдовує себе – забезпечує публічність соціального внеску бізнесу та його прозорість.

Механізм нашої співпраці наступний. Громади, депутатський корпус на місцях, приймають рішення про визначення пріоритетності своїх соціальних проектів та подають аплікаційну форму єдиного взірця до нашої компанії яка в подальшому здійснює їх підтримку та фінансування. Решта коштів розподіляється: для допомоги релігійним громадам, незалежно від їх конфесійної приналежності, на реалізацію проектів і програм патріотичного, культурно – просвітницького, медичного, освітянського, молодіжного та спортивного спрямування.

Така система, з урахуванням процесу творення громад, майбутньої адміністративно-територіальної реформи, сприяє активній зацікавленості громад, влади на місцях, у формуванні консолідованого соціального бюджету територій, спонукає їх до створення сприятливого інвестиційного клімату, а відповідно – розвитку виробничої інфраструктури та появі нових робочих місць на селі.

Оновлені принципи соціального партнерства  забезпечують також чітку організацію соціально-трудових відносин безпосередньо у виробничих колективах та підрозділах компанії. Такий підхід забезпечує створення належних і безпечних умов роботи, професійне вдосконалення кожного працюючого, застосування стимулюючих форм оплати праці і позитивно впливає на ефективність виробництва загалом.