Основні підсумки роботи компанії у 2019 році

Чим запам’ятається нам 2019 рік? Перш за все компанії виповнилось перші 20 років, ми вперше отримали вагому політичну перемогу. Вперше за історію “Агропродсервісу” ми пережили наймокріший травень, коли випало більше піврічної норми опадів. Вперше пережили найсухішу осінь, коли за три місяці не було й краплі дощу. Пережили різке падіння цін на сільськогосподарську продукцію, як на світовому, так і на українському ринку. Переживаємо різке зміцнення нашої української гривні. І вперше у цьому році наша заробітна плата у доларовому еквіваленті зросла більше, ніж у еквіваленті гривневому. Та в цілому 2019 рік мало чим відрізнявся від років попередніх – були успіхи, були невдачі. Перших, тобто успіхів, було набагато більше, тому нам є сьогодні про що говорити і є про що підбити підсумки.

В цілому у цьому році наша компанія свого земельного банку не збільшувала: ми обробляли в межах 45 тис. гектарів землі. В цьому році ми зібрали майже 184 тисячі тонн зерна, що на 8 тонн менше ніж у попередньому, незважаючи на надзвичайно складні погодні умови. З кожного гектара зібрано десь 56 центнерів пшениці,  50 центнерів ярого ячменю, 100 центнерів кукурудзи, озимої по 33,5 центнери. Цукрові буряки , звичайно, що найбільше постраждали, але 554 центнери є, притому вперше отримали найвищу цукристість – майже 18,5 %. І вперше кожен 6-й буряк, який вирощено у Тернопільські області – це продукт компанії “Агропродсервіс”. Чи задовільняють нас такі результати? Звичайно, що ні, тому що ми максималісти. Тому, сьогодні ми маємо дякувати Всевишньому за те, що ми отримали, за те, що ми маємо. І закотивши рукава знову братися до праці, незважаючи на природні катаклізми, на природні випробовування далі вирощувати хліб і до хліба.

Тваринництво наше в цьому році теж залишається візитною карткою нашої компанії. В галузі свинарства продовжується робота по депопуляції основного стада, у зв’язку з цим ми зменшили поголів’я майже наполовину (до 60 тис. голів), але навіть незважаючи на це, залишаємось лідерами у галузі в області (згідно статистичних даних в області залишилось 133 тисячі свиней, з них половина наших). Роботи, які ведуться зараз у цій галузі дають можливість на кінець року відновити повністю поголів’я, вийти на інший рівень, але вже значно на вищому рівні і продуктивності, і здоров’я.

2019 рік був роком став роком кардинальних змін в галузі молочно-м’ясного господарства. Загальне поголів’я ВРХ на всіх наших підприємствах, фермах наближається вже до цифри 6 тис. голів. Знову ж таки наведу цифру, що в області всього 31 тис. голів. Наше поголів’я основного складу  корів наближається вже зараз до 2 тис. голів. Знову ж таки – це 6-та частина всіх корів, які є в господарствах області.

Це, звичайно, наші здобутки, але це якщо порівнювати на фоні того куди котиться в цілому наша економіка, де будуть наші заробітки, де буде наша додана вартість, де будуть наші податки, громади. Найбільші здобутки наші сьогодні в галузі молочно-м’ясного скотарства – це запущення на повну потужність ферми заготівлі бичка та вирощування нетелів в селі Купчинці, та реалізація проекту закупівлі ще 700 голів нетелів. За рік ми всього виробили із нашими 4-ма фермами 11 300 тонн молока. Сьогодні ми радіємо, що ферма в Теофіпілці перевищила надій на фуражну корову більше 8 200 літр. Сьогодні ми продаємо майже 25 тонн. молока на день з однієї ферми, а в цілому ми продаємо вже майже 40 тонн молока на день  і я надіюся влітку в нас будуть вже набагато кращі показники. У нас тільки Теофіпілка  буде продавати 35 тонн молока на день.

У птахівництві стабільна ситуація, а основні надії на покращення, звичайно, для роботи цієї галузі ми пов’язуємо з роботою забійного цеху птиці, проект по запуску якого теж реалізовано в 2019 році.

Ну і на завершення року – на Кременеччині ми відроджуємо ще одну забуту нашу галузь тваринництва  – це вівчарство. Ми завезли перших 300 овець. Подальші успіхи нашої тваринницької галузі ми тісно пов’язуємо з діяльністю нашого м’ясокомбінату та мережі фірмових магазинів “Студія м’яса”. Ці підприємства мають стати локомотивом розвитку тваринництва, вони мають задавати тон, вони мають сьогодні йти на крок попереду, для того, щоб стимулювати виробництво, ми твердо віримо, що це дійсно так буде.

Стабільно відпрацювали рік наші насіннєві та комбікормові заводи, соєпереробний завод та наші елеваторні підприємства. До речі, в елеваторному питанні хочу особливо відзначити, що ми зробили низку кроків, щоб зберегти станцію Денисів-Купчинці і в цьому році ми вийшли на маршрутні перевезення зернових. Це вперше і це теж успіх. І на сьогодні ми вже відвозили близько 10-ти маршрутів. Це теж на сьогодні наш успіх і це теж забезпечує ріст нашої економіки і економіки регіону.

Нами реалізовано у цьому році проектів інвестиційних на суму більше 250 млн. гривень. Серед них: запуск другої черги комбікормового заводу та другої лінії насіннєвого заводу, які дозволили подвоїти потужність на обох підприємствах. Запуск зернової сушки на Козівському КХП дав 1500 тонн в добу – це теж, практично, подвоєнні потужності КХП. Цех, який я вже називав (по забою птиці), ферма з відгодівлі свиней, зерносушка на альтернативних видах палива в с. Купчинці. Торговий центр з готелем у місті Ланівці. Вже згадуванні проекти зі збільшення поголів’я, що стосується нетелів та вівчарства. Цілий ряд проектів, практично по всіх наших підприємствах, по зміцненню матеріально-технічної бази (мається на увазі придбанні нових тракторів, сільськогосподарської техніки). Незважаючи на всі труднощі стабільно виплачується заробітна плата , середній розмір по компанії якої перетнув позначку 13 тис. гривень і на ці цілі нами витрачено 227 млн. гривень. На виплату орендної плати нашим пайовикам витрачено 142 млн. гривень  – це 12,5% від нормативно-грошової оцінки і більше 200 доларів із одного гектара. У нас вже європейський, практично, рівень і вищий ніж у деяких країн.

Наш вклад в розвиток держави та територіальних громад – це більше 240 млн. гривень сплачених податків. Минулого року їх було 195 млн. гривень. З розрахунку одного гектара землі ми сплатили більше 5 400 гривень до бюджетів.

Ми маємо чітко розуміти, що ми живемо і працюємо в умовах ринкової економіки. Яка не терпить ніяких вольностей, все підпорядковано відносинам ринкової конкуренції. Хочемо залишатися на плаву, бути гравцями цього ринку, забезпечити кращі умови життя для наших сімей  – маємо ефективніше, якісніше виконувати свою роботу, ефективно використовувати матеріальний та людський ресурс. Тому, рік 2020 в нашій компанії проголошується роком економічної ефективності. Він започатковує період роботи по економічній ефективності. Сьогодні ми вже прожили ті часи, коли ми могли дозволити собі певні слабкості. Сьогодні нами будуть проводитись необхідні управлінські реформи структури нашої компанії, зміни в технологічних процесах направленні на покращення ефективності господарювання. Основна ціль – це забезпечити стабільне виробництво усіх видів продукції, значно скоротивши витрати.

Розповсюдити цю статтю: