«Агропродсервіс» отримав міжнародний сертифікат якості нового стандарту сої «NON GMO»

Після завершення періоду технологічних робіт компанія «Агропродсервіс» отримала міжнародний сертифікат якості нового стандарту сої «NON GMO». Під час даного періоду виробництво продуктів з сої пройшло повний цикл етапів контролю якості.

Вже з 1 січня наступного року в країнах Євросоюзу відмовлятимуться від продуктів та сировини з ГМО, в тому числі і сої. Це пов’язано, зокрема, з тим, що в світі достеменно не відомо, як точно впливають генно модифіковані організми на людину.

 «Для наших партнерів в Польщі, зокрема компанії «Cargill», це документ, який показує, що компанія «Агропродсервіс» не тільки вирощує сою без ГМО, а й привела всі процеси до світових стандартів та міжнародної практики. Наступним кроком ми бачимо залучення українських фермерів, які зацікавлені у вирощуванні сої без ГМО з подальшим виходом на ринки європейських країн», – підкреслив Іван Чайківський.

На сьогоднішній день «Агропродсервіс» щороку переробляє на власному заводі з переробки соєвих бобів понад 40 тис. тонн сої, вирощеної на власних полях та придбаних у господарств Тернопільської області. В найближчих планах компанії виробляти 4 тисячі тонн нерафінованої олії та понад 30 тис. тонн висококалорійної макухи.

«З України краще постачати соєву макуху в Європу, аніж, наприклад, з Аргентини чи Бразилії, але має бути сертифікат якості. Саме тому «Агропродсервіс» привів всі процеси до необхідних стандартів та міжнародної практики з підтвердженням аудиторів та контрольними точками аналізу. Перший крок на цьому шляху ми зробили ще в минулому році, коли увійшли в асоціацію «Дунайська соя», – каже директор ПАП «Агропродсервіс» Андрій Баран.

На думку аграріїв, не менш важливим в даній ситуації є і економічний аспект. Фермери готові будуть вирощувати сою не ГМО, лише тоді, коли це буде вигідно економічно.

«Ми раді, що маємо можливість вибирати партнерів. «Агропродсервіс» нам цікавий тому, що має повний цикл переробки. На сьогоднішній день нашої продукції в Польщі не вистачає, тому ми маємо залучати таких як Ви», – зазначає на завершення представник польської компанії «Cargill» Войцех Коженьовский.

Також польський колега зазначив, що фермерам готові надавати кредити на насіння, засоби захисту росли, аби була гарантія, що ті працюють з продукцією без ГМО.

Прес-служба компанії «Агропродсервіс»

Розповсюдити цю статтю:

Залишити відгук до “«Агропродсервіс» отримав міжнародний сертифікат якості нового стандарту сої «NON GMO»”