Спеціалісти «Агропродсервісу» взяли участь Міжнародному молочному конгресі

Спеціалісти «Агропродсервісу», що працюють над розвитком молочного скотарства в компанії, відвідали 11-й Молочний конгрес, що відбувся в Києві протягом 6 та 7 березня. Два дні, 1500 учасників, фахівці з 280 провідних молочних ферм України, закордонні гості, представники держави — таким видався ХІ Міжнародний Молочний конгрес.

6 березня під час першої секції, яка об’єднала керівників та заступників господарств і представників держави, мова йшла про стратегічно важливі аспекти — підсумки галузі за минулий рік, держпідтримка, перспективи розвитку у 2018-му. Так, на конгрес завітали Ольга ​Трофімцева, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань Європейської інтеграції, Володимир Лапа, голова Держпродспоживслужби, Вадим Чагаровський, голова ради директорів Спілки молочних підприємств України, а також народні депутати, які готові відверто обговорювати ситуацію в галузі — Сергій Лабазюк («Воля народу»), Оксана Продан (БПП), Вадим Івченко («Батьківщина»), Дмитро Лінько (Радикальна партія Олега Ляшка).

Молочна галузь — одна з ключових складових українського аграрного сектору. У ній задіяні понад 37 тис. осіб, а це більше 9% від загальної кількості зайнятих у сільському господарстві. На цьому наголосив Андрій Дикун, голова ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада».

«Частка молочного сектору складає 3,1% в структурі валового виробництва сільськогосподарської продукції, та 11% – в структурі виробництва продукції тваринництва. Лише у 2017 році молочні господарства сплатили до бюджету 3,3 млрд грн податків, а валютні надходження від експорту склали близько 281,7 млн дол. США», — додав він.

У рамках круглого столу «Державна підтримка галузі тваринництва» заступник голови ВАР Михайло Соколов презентував аналіз держпідтримки на поточний рік. Крім того, учасники конгресу мали змогу висловитися щодо ефективності затверджених порядків розподілу дотацій. Для цього провели голосування. Згідно із його результатами, абсолютна більшість опитаних виробників висловилися проти затверджених механізмів державної підтримки. На переконання учасників ринку, урядові порядки не зможуть призвести до розвитку галузі і будуть сприяти лише подальшому розвитку корупції.

Не менш важливою темою, яка обговорювалася під час конгресу стало ціноутворення та прогнози щодо динаміки цін на молоко у 2018 році. Ними ділилися провідні експерти галузі.

Зацікавила присутніх і тема кооперації та переходу на європейські стандарти безпечності і якості молока.

Крім того, учасники ХІ Молочного конгресу отримали поради щодо підвищення власної ефективності. Експерти підготували для них цікаві доповіді щодо додаткових джерел прибутку молочної ферми, використання інтегрованого підходу до організації молочного бізнесу, а ефективні молочні господарства поділились власними секретами успіху.

Другий день події, 7 березня, був присвячений переважно технологічним та ветеринарним питанням. Так, вітчизняні та міжнародні експерти ділилися досвідом та знаннями щодо заготівлі сінажу, підвищення якості кормів тощо. Не менш цікавою стала тема утилізації гною. Про використання твердої фракції гною для підстилки на власному досвіді розповіли представники ТОВ «Кищенці» й презентували з відеотур молочнотоварним комплексом. Це був не єдина відеоподорож під час конгресу. Презентували свою «заочну екскурсію» й працівники ПОСП ім. Франка, що на Волині.

Обговорили учасники й виключно ветеринарні питання  — як використовувати антибіотики при маститах, як краще їх лікувати та проводити профілактику.

На завершення відвідувачі конгресу долучилися до панельної дискусії, яка розкрила питання організації виробництва та відтворення.

Головні організатори події: Асоціація виробників молока (АВМ), Всеукраїнська аграрна рада (ВАР) та агроконсалтингова компанія Dykun.

За матеріалами з офіційного сайту XI Міжнародного молочного конгресу 

Розповсюдити цю статтю:

Залишити відгук до “Спеціалісти «Агропродсервісу» взяли участь Міжнародному молочному конгресі”