У наступному році «Агропродсервіс» збереже посівні площі гречки на рівні цьогорічних

У силу погодно-кліматичних та кон’юнктурних обставин гречка в Україні нерідко стає топ-темою багатьох інформаційних видань. Гречані пристрасті здебільшого роздмухуються власниками торгових мереж, аби якимось чином пояснити перманентне подорожчання круп.

Жодна із сільськогосподарських культур упродовж останніх років не мала такої високої різниці між роздрібними і закупівельними цінами, як гречка. З іншого боку, площі під гречкою в Україні періодично зменшуються, тому що ця культура характеризується специфічними особливостями біології живлення, росту, цвітіння і здобула статус примхливої у вирощуванні. Найбільш вимоглива гречка до вологи у період плодоутворення.

На жаль, цього року через посуху гречане поле у нашій компанії зародило менше, ніж сподівалися. Правда, в окремих підрозділах вона видала вище середнього рівня по області. Загалом на «Агропродсервіс» припадає 10 відсотків від усіх посівів гречки у сільськогосподарських підприємствах Тернопільщини.

«У наступному році посівні площі гречки намагатимемось зберегти на рівні цьогорічних», – говорить головний агроном Андрій Кулян. Цю культуру сіятимуть переважно на масивах, де вирощувалися просапні, зернові та зернобобові. Вони належно підживлювалися і мали відповідний догляд. Залежно від виду попередника тут уже здійснюється зяблева оранка і лущення стерні. На весну проведуть 2-3 культивації з боронуванням, аби закрити вологу, та внесуть зміни у посівному матеріалі на більш витривалі до посухи сорти гречки.

Розповсюдити цю статтю:

Залишити відгук до “У наступному році «Агропродсервіс» збереже посівні площі гречки на рівні цьогорічних”