Навіть на піщаних грунтах у ПП «Агропродсервіс – Ярчівці» цього року виростили хороший урожай зернових і олійних культур

Практично усі посівні масиви у селах Піщане і Ратищі Зборівського району знаходяться на піщаних та субпіщаних грунтах, що негативно позначається на ефективності сільськогосподарського виробництва.

З утворенням ПП «Агропродсервіс – Ярчівці» його керівник Василь Гамрач та головний агроном Іван Юзва наполегливо працюють над підвищенням родючості цих земель. «Ми не хотіли миритися з тим, що рівень родючості землі за її якістю у нашому підприємстві неоднаковий і має різну віддачу вкладених коштів, – говорить Василь Орестович. – А тому вивели на науковий рівень організацію сівозмін, ефективно використовуємо попередники під ті чи інші культури, а також мінеральні і сидеральні добрива».

Звичайно, результативність поля у Піщаному і Ратищах далеко не така, як у Ярчівцях, де переважають чорноземи, але її строкатість уже є значно меншою, ніж у попередні періоди. Торік попередником під озимий ріпак були зернові. З осені сюди внесли по 200 кілограмів нітроамофоски та 400 кг КААСу на круг під час весняного підживлення. Усю ріпакову площу обробили фунгіцидами та інсектицидами, ділиться своїми технологічними прийомами головний агроном. І, не без задоволення, повідомляє, що ріпак на згаданих «бідних» землях видав цього року майже по 4 тонни. Це рекорд для цієї місцевості. Непогано зародив і озимий ячмінь – більше, як по 6 тонн.

У ярчівецьких господарів на черзі – збирання озимої пшениці на площі 1630 гектарів, яка має хороші види, і  жита на 100 гектарах. Його посіяли як експеримент. Василь Орестович має намір повернути на зборівські поля цю забуту культуру, адже вона, крім своєї хлібопекарської привабливості, може зайняти гідне місце у раціоні годівлі свиней. Потенційна урожайність висіяного гібриду сягає десяти тонн.

Після ранніх зернових і ріпаку у вересні ще збиратимуть 700 гектарів сої, а згодом – і соняшник, який дозріває на 600-гектраному масиві. А тим часом, усю стерню дискують і висівають сидерати, як майбутнє органічне добриво.

Розповсюдити цю статтю:

Залишити відгук до “Навіть на піщаних грунтах у ПП «Агропродсервіс – Ярчівці» цього року виростили хороший урожай зернових і олійних культур”