Під головуванням директора ПАП «Агропродсервіс» Барана А.С. відбулась робоча нарада з питань організації збирання ранніх зернових та зернобобових культур

На розширеній нараді за участю керівників і агрономів господарств та відокремлених виробничих підрозділів детально проаналізовано хід жнив на полях компанії «Агропродсервіс». Як повідомив Андрій Баран, уже завершено обмолот озимого ячменю. Його врожайність дещо вища проти минулого року, особливо на тих масивах, де посів було здійснено до 20 вересня. Найкращих показників урожайності цієї культури досягли у «Берегині добра» Збаразького та «Агропродсервіс – Інвесті» Козівського районів.
Відзначалась задовільна ситуація і на ріпаковому полі. Частину його посівів довелося весною передискувати, але ті площі, які із зими вийшли у задовільному стані, дають хороші результати.
Надію на добрий урожай показують і перші обмолоти озимої пшениці більшості сортів. Її урожайність на круг коливається від семи до дев’яти тонн. Серед рекордсменів – «Богемія» та «Дагмар» і ряд сортів вітчизняної селекції. Задовольняють цього року і якісні показники озимої пшениці, зокрема вміст клейковини та білку у зерні. Тому компанія має змогу сформувати належну кількість якісного насіння як для власних потреб, так і реалізації.
Своєрідний рекорд цьогоріч демонструє горох, передусім сорту «Готівський». І хоча затрати на його вирощування сягають майже 15 тисяч гривень на гектар, але це окупиться, бо горох є рентабельною культурою і, як хороший попередник, дасть вагому добавку до урожайності озимої пшениці. Саме тому керівник «Агропродсервісу»  поставив завдання розширити у наступному році посівні площі гороху до тисячі гектарів.
На нараді не обминули питання очищення та зберігання зерна. Валові цьогорічні показники зернових і  зернобобових культур спонукають до необхідності розширення потужностей існуючого елеваторного господарства.
Окремо йшлося і про підготовку зерна для видачі селянам на паї. Це має бути ретельно очищене збіжжя, наголосив Андрій Степанович, адже за цим – наші договірні зобов’язання та авторитет компанії. Крім того, прийнято рішення про збільшення орендної плати та про можливість її отримання не тільки зерном, але і цукром, та різними видами круп.
Перед комерційною службою компанії поставлено конкретні завдання по вивченню попиту на ринку продовольчого, фуражного зерна та насіння. Маркетингу, як дієвому інструментарію для зворотнього зв'язку з ринком, відводиться місце на рівні з виробничою діяльністю компанії.
На завершення наради визначено стратегію наступного маркетингового року, обговорено комплекс післяжнивних робіт та підготовки до посіву озимини. Цікавою для керівників і агрономів була пропозиція заліщицького підприємця Миколи Гуйвана щодо застосування біодобрива «Прогрес».

Розповсюдити цю статтю:

Залишити відгук до “Під головуванням директора ПАП «Агропродсервіс» Барана А.С. відбулась робоча нарада з питань організації збирання ранніх зернових та зернобобових культур”