Оновлений пам’ятник Великому Кобзареві і просвітницький центр імені Ярослава Павуляка об’єднали всю громаду Настасова

Учора в Настасові відбулось урочисте відкриття пам’ятника Тарасові Шевченку та просвітницького центру «Відродження» імені Ярослава Павуляка, приурочених 155-ій річниці перепоховання Великого Кобзаря.

У присутності багаточисельного святочного зібрання архієпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Василій Семенюк освятив відреставрований пам’ятник та  благословив на добрі справи новостворений просвітницький центр. Отець-доктор Михайло Пастух розповів про роль і значення Тараса Шевченка у житті українського народу та релігійні мотиви його творчості.

До речі, це вже друга така знакова подія у Настасові. У 2012 році владика Василій освятив Духовний центр Матері Божої, що тоді спричинило велике піднесення серед вірних Настасова та навколишніх сіл.

Увага ієрархів Церкви до Настасова є також визнанням праці у Христовому винограднику керівників нашої компанії. Цілком природно, що владика Василій висловив подяку Іванові Чайківському за розбудову Марійського духовного центру у Зарваниці, а Андрія Барана вітав з наступаючим життєвим ювілеєм.

Витоки теперішньої урочистої події беруть свій початок з далекого 1969 року, коли молодий студент Львівського училища прикладного мистецтва імені Труша, уродженець Настасова Ярослав Павуляк, наперекір владі, зі своїми ровесниками встановили у селі пам’ятник Тарасові Шевченкові. Він зазнавав гонінь і репресій, але не скорився.

Про сотні і тисячі таких шестидесятників, як Ярослав Павуляк, київська поетеса Надія Степула висловилась образними і зворушливими поетичними рядками:

Опівночі ангели дітям нашіптують долю,

Господь перечитує Книгу Буття і сумує,

Вимірюють в’язні своєму народові волю…

 

І дуже знаково, що нинішнє покоління настасівчан, передусім керівник «Агропродсервісу» Іван Чайківський, громадські діячі Михайло Гомівка і Дарія Блащак, сільський голова Микола Злонкевич, знаний український художник Іван Галашин та багато інших, зорганізували таку величаву подію з пошанування героїчного вчинку наших земляків. Вона закарбувалася своєю емоційністю, глибиною змісту та патріотизмом. По суті – об'єднала всю настасівську громаду довкола Шевченка і подвигу Ярослава Павуляка та його побратимів.

До присутніх зі словами вдячності звернулася дружина світлої пам'яті Ярослава – пані Олеся, уже згадуваний Іван Галашин, представники влади та громади, яка при цьому належно поцінувала внесок Івана Чайківського у відновлення пам'ятника, створення архітектуної композиції навколо нього і облаштування Настасова.

«Хай Господь Бог сторицею віддячить вам за вашу підтримку і частку душі, подаровану нашій громаді», – наголошувалось у подячних словах на адресу керівника компанії «Агропродсервіс».

Випадковостей у природі не буває. Тільки вдумайтесь. Тарас Шевченко помер у 47 років. А цьогоріч минає 47 років, як цей пам'ятник постав у Настасові, і саме у день народження Ярослава.

Фіналом зворушливого свята стала пісня «Іду до тебе я, Тарасе», багатоголосе виконання Шевченкового «Заповіту» та Гімну України.

Після покладання квітів до підніжжя пам'ятника Великому Кобзареві та на могилу Ярослава Павуляка вишиванкове море настасівчан ще довго не розходилось. Усі перебували під враженням неповторного дійства, робили фото на згадку і слухали мелодії у виконанні духового оркестру.

Словом, освячене владикою сакральне місце у Настасові стає своєрідним центром істориної пам'яті та просвітництва, яке гуртуватиме і будитиме національну свідомість нинішнього і майбутніх поколінь.

Розповсюдити цю статтю:

Залишити відгук до “Оновлений пам’ятник Великому Кобзареві і просвітницький центр імені Ярослава Павуляка об’єднали всю громаду Настасова”