29 сортів озимої пшениці європейських селекцій дали дружні сходи на демополях Агроцентру «Агроскоп» у Настасові

Створена у вересні минулого року на полях «Агропродсервісу» вітчизняна школа передового аграрного виробництва веде активну експериментальну роботу із впровадження новітніх технологій у рослинництві з урахуванням кліматичних факторів і застосуванням різних регуляторів росту, міндобрив та засобів захисту рослин.

Усі висіяні торік 29 сортів пшениці, 5 сортів тритікале і 2 – ячменю добре перенесли зиму і дали дружні сходи. На весняному полі посіяно 7 сортів гороху, 11 – ячменю та 2 сорти льону. Їх будуть випробовувати на врожайність, стійкість до хвороб та придатність до поширення в умовах Західної України.

До кінця тижня розпочнуть сівбу гібридів цукрових буряків «Теннессі», «Брідні» і нового покоління лінійки «БТС», американської селекції «Бетасід», які характеризуються підвищеною стійкістю до хвороб листового апарату і коренеплоду. А також гібридів «Плутон», «Коала», «Ельдорадо», «Магістр» європейських селекцій «Сесвандерхале».

    Серед запланованих посівів кукурудзи будуть розміщені передові та найурожайніші гібриди компаній «Лімагрейн», «Сингента», «Монсанто», «Піонер» та інших з наміром вийти на їх урожайність 14 т/га.

    На демонстраційних полях будуть також висіяні різні гібриди соняшника, які поєднують ранню стиглість і високу стійкість до хвороб. На посівах сої випробовуватимуть різні технології на основі сорту «Сілесія», що добре зарекомендував себе в останні роки та показав рекордну врожайність – 3,47 т/га при невеликих затратах (2001 ц/га нітроамофоски).

    Спеціалісти Агроцентру під кожну культуру окремо відбирали проби ґрунту та проводили розрахунок по макро- та мікроелементах у лабораторії «Агроскопу», виходячи з потреб тієї чи іншої культури.

У планах Агроцентру – випробування фунгіцидів, гербіцидів, оптимальних та енергозберігаючих технологій з подальшою економічною оцінкою кожного варіанту. Тут здійснюють ґрунтовні дослідження за різними нормами та строками використання мікро- та макродобрив.

На основі експериментальних і дослідницьких робіт Агроцентр видаватиме науково обґрунтовані рекомендації для агрономів та керівників підприємств-партнерів «Агроскопу» щодо вирощування зернових і технічних культур.

Розповсюдити цю статтю:

Залишити відгук до “29 сортів озимої пшениці європейських селекцій дали дружні сходи на демополях Агроцентру «Агроскоп» у Настасові”