Іван Чайківський взяв участь у дискусії на тему: «Втрати бюджету: регіональний аспект», організованій Всеукраїнською асоціацією платників податків

Захід відбувся у Центрі європейських та міжнародних студій ТНЕУ. Присутні на «круглому столі» голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна, міський голова Тернополя Сергій Надал, президент Асоціації платників податків України Грігола Катамадзе та керівник управління ДФС в області Ігор Комендат детально проаналізували усі аспекти податкової політики держави з урахуванням специфіки регіональних економік.

Практичний бік залежності реальної економіки від системи оподаткування, а звідси – фінансові ресурси сільськогосподарських підприємств для створення додаткової вартості розкрив генеральний директор компанії «Агропродсервіс» Іван Чайківський. На конкретних прикладах він показав негативні наслідки у зв’язку зі змінами у спецрежимі ПДВ для сільськогосподарських товаровиробників. Такі нововведення Кабміну спричиняють вимиванню обігових коштів господарств і поставили під загрозу забезпечення весняно-польових робіт та майбутньої жнивної кампанії. Саме тому селяни були змушені вдаватися до протестних акцій.

На думку Івана Адамовича, необхідно вдосконалити систему єдиного податку для платників четвертої групи. Варто запровадити сплату цього виду податку з одного гектара, його розмір визначати пропорційно до площі орендованої землі, яка обробляється, і зробити простим в обрахунку. Таким шляхом вдасться усунути тінізацію у сфері земельних відносин та створити рівні умови для всіх суб'єктів господарювання на селі.

Інше питання. В область зайшли великі агрохолдинги, які орендують десятки тисяч гектарів землі, на яких числиться по 2-3 працюючих. Це згубна для наших сіл політика.

Керівник «Агропродсервісу» також порушив задавнену проблему – спрощення порядку набуття права  користування земельними ділянками під господарськими дворами, коли нерухоме майно належить на правах власності сільгоспвиробникам.

Загалом дискусія за «круглим столом» була корисною передусім для влади, яка побачила істинну ситуацію в економіці, і що заважає їй розвиватися. Залишається  сподіватися, що висловлені на цьому заході поради та висновки матимуть практичне застосування.  

Розповсюдити цю статтю:

Залишити відгук до “Іван Чайківський взяв участь у дискусії на тему: «Втрати бюджету: регіональний аспект», організованій Всеукраїнською асоціацією платників податків”