В умовах затяжної економічної кризи у державі «Агропродсервіс – Вест», який спеціалізується на птахівництві, робить усе можливе, аби втриматись на плаву

Незважаючи на позитивні тенденції на ринку м’яса птиці та яєць, у 2015 році ситуація кардинально змінилася. Здебільшого це зумовлено різким зростанням виробничих витрат, передусім цін на зерно, білково-вітамінні та мінеральні добавки.

– Навіть за сучасних технологій вирощування птиці важко досягнути бажаного економічного ефекту, адже у структурі витрат кормова складова займає до 70 відсотків. До того ж на сукупні витрати негативно впливає подорожчання енергоресурсів, ветеринарних препаратів тощо, – каже директор ТОВ «Агропродсервіс – Вест» Зіновій Дольний. – До того ж загострюється конкуренція на внутрішньому ринку, де панує своєрідна монополія компанії «Наша ряба».

Аби втриматись на плаву, зборівчани проводять низку додаткових заходів, спрямованих на компенсацію тимчасових збитків від птахівництва. Налагодили співпрацю з польськими інвесторами і спільними зусиллями роблять усе, аби ця галузь збереглася у господарстві.

Паралельно працюють над поповненням банку землі, який сьогодні складає майже 900 гектарів. На жаль, частина землі, яку взяли в оренду, тривалий час не оброблялася, тому доводиться вкладати значні капіталовкладення, аби освоїти її і довести до необхідних кондицій для вирощування сільськогосподарської продукції.
    Свій перший урожай цього року дали кукурудза, соя та озимий ріпак. І хоча він ще далеко не задовольняє за своїми показниками, але є надія, що в результаті запровадження сучасних технологій, поліпшення культури землеробства, використання високопродуктивних гібридів, «Агропродсервіс – Вест» отримуватиме гідні врожаї. Запорукою цього є підтримка компанією «Агропродсервіс» місцевого господарства сільськогосподарською технікою та насіннєвим матеріалом.

    У той же час гарбузівські господарі не мають наміру залишати птахівництво. Вони вишукують ринки збуту м’яса птиці і готують базу для забезпечення закінченого циклу виробництва. На Тернопільському м’ясокомбінаті планується  відкрити забійний цех птиці та здійснювати охолодження тушок, що дасть змогу активніше виходити зі своєю продукцією на ринки всієї України.

Розповсюдити цю статтю:

Залишити відгук до “В умовах затяжної економічної кризи у державі «Агропродсервіс – Вест», який спеціалізується на птахівництві, робить усе можливе, аби втриматись на плаву”