Минулого року вивезення цукрових буряків «Агропродсервіс» завершив другого січня, а цьогоріч з цим завданням справиться до кінця листопада

Через кілька днів практично завершується весь комплекс осінньо-польових робіт в господарствах компанії «Агропродсервіс». Про це і перспективи наступного року розмовляємо з директором ПАП «Агропродсервіс» Андрієм Бараном.

  • Андрію Степановичу, підсумуйте коротко другі жнива, з огляду на те, що вони співпали із посівом озимини та підготовкою грунту до наступного року…

Ви маєте рацію. Другі жнива за своїм технологічним і виробничим процесом є набагато складнішими, ніж збирання ранніх зернових культур. Треба було на марші одночасно проводити оранку, забезпечувати сівбу озимих і збирати пізні зернові та технічні культури. Маємо всі підстави стверджувати, що із цим відповідальним завданням ми справились.

В оптимальні терміни і в добре підживлений грунт посіяли на 16 тисячах гектарів озимі зернові культури: з них – 9 тис. га пшениці, 3,5 тис. га ячменю і 4 тис. га озимого ріпаку. Сьогоднішні сходи на 60 відсотках їх площ в хорошому, а решта у задовільному стані входять у зиму. Правда, все в Божих руках, сподіваємось, що буде вдосталь снігу, аби мороз не пошкодив кореневу систему рослин і не довелось їх пересівати.

  • А що видав осінній жнивний клин?

Якщо брати кукурудзу, то ми розраховували отримати її по 10 тонн з гектара. На жаль, через несприятливі погодні умови в середньому на круг зібрали по 9 тонн у фізичній вазі, а в сухому зерні відповідно по 8 тонн. Назад нас потягнули господарства Збаразького і Лановецького районів, де в період активної вегетації і формування качанів практично не випадало жодного міліметра дощу. Разом з тим, наш недобір зерна частково покрили зменшені затрати на сушіння кукурудзи, адже її вологість була в межах 20-24 відсотки, в той час, коли в минулі роки ця цифра сягала навіть 30 і більше процентів.

Істотно не додала у врожайності наша основна білкова культура – соя. І хоча на Козівщині вона видала по 2,5 – 3 тонни на круг, то у згадуваних Збаразькому і Лановецькому районах, через ті ж кліматичні особливості цієї сільськогосподарської зони, її урожайність становила ледь 1 тонну. Відтак у середньому по компанії ми отримали по 2 тонни сої з гектара.

Через кілька днів завершимо вивезення буряків на переробку. Якщо минулого року з цим завданням ми справилися до 2 січня, то в нинішньому плануємо до кінця листопада. І справа не лише в тому, що цьогоріч дещо нижчі показники урожайності, але й у вдосконаленні логістики і те, що ми завчасно заклали бурякові кагати вздовж доріг з твердим покриттям.

Щодоби на Чортківський цукровий завод доставляємо по 3 тисячі тонн солодких коренів. Практично кожна третя тонна цукрових буряків туди надходить з господарств нашої компанії. Сумарний валовий показник цієї технічної культури у нас складе понад 160 тисяч тонн при середній цукристості 18,3%.

  • Скажіть, будь ласка, як позначається людський фактор на результатах господарської діяльності компанії?

Безперечно, що людський фактор відіграє визначальну роль у всьому виробничому процесі. Як би не вдосконалювалась техніка, усі засоби виробництва, появлялись новітні технології, ними управляє людина. Тому ми висловлюємо щиру вдячність усім трудовим колективам компанії, керівникам і спеціалістам, працівникам робітничих професій за сумлінну працю та відданість «Агропродсервісу».

Разом з тим, маємо відверто сказати, що строкатість у результатах господарювання зумовлена не лише складними цьогорічними погодними умовами. В окремих господарствах ще допускається порушення технологічної дисципліни, збої в організації праці, та й дається взнаки відсутність належних фахових знань в окремих працівників. Звичайно, тут недопрацьовують керівники господарств. Cподівалися на більше і від оновленої кадрової служби компанії, яка отримала значно вищий статус.

Ми на марші міняємо підходи до організації управління виробничим процесом, підвищується відповідальність і самостійність керівників господарств та підрозділів, а соціальний фактор, як і мотивація праці, переносяться безпосередньо у трудові колективи.

  • Які орієнтири і плани компанії у рослинницькій галузі на наступний рік?

Частково на це питання я вже відповів, коли йшлося про посів озимих. На наступний рік плануємо збільшити до 3700 гектарів посіви цукрових буряків. На його майбутніх полях здійснили повний комплекс підготовчих робіт. Провели аналізи грунтів, вирівняли площі, внесли достатню кількість мінеральних добрив. Усе це зробили для того, аби мінімізувати весняний обробіток грунту і максимально зберегти вологу. Тим більше, що за прогнозами метеорологів наступний рік також буде посушливим. Зрозуміло, що площі під цукровий буряк визначали з урахуванням плеча доставки (200до 120 км) солодких коренів до цукрозаводу. Тому бурякосіючими будуть в основному господарства з Тернопільського, Теребовлянського, Зборівського і Козівського районів.

З поправкою на прогнозовані посушливі наступні весну і літо будемо переглядати як терміни посіву, так і самі гібриди сої та кукурудзи. Але за жодних обставин площі їх посівів не будемо зменшувати, адже це наші основні складові у кормовій базі тваринництва. Під кукурудзу відведемо до восьми тисяч гектарів, а сою посіємо на семи тисячах гектарів.

Це лише окремі штрихи до наших планів на наступний рік. Сподіваємося, що в їх реалізації нам суттєво допоможе співпраця з наукою та провідними компаніями, які займаються насінництвом і впровадженням передових технологій. Створений у нинішньому році спільно з компанією «Агроскоп-Інтернешнл» дослідний центр дасть змогу відслідковувати «поведінку» гібридів основних культур у наших умовах, а найкращі з них застосовувати в реальному виробництві. Плануємо також розширити своєрідний чемпіонат гібридів на інші зернові та технічні культури.

Мета нашої економічної діяльності спрямована передусім на розвиток компанії, створення нових робочих місць, підвищення рівня оплати праці членів трудових колективів та за орендовану землю, соціальний розвиток сіл і зміцнення продовольчої безпеки нашої держави.

Розповсюдити цю статтю:

Залишити відгук до “Минулого року вивезення цукрових буряків «Агропродсервіс» завершив другого січня, а цьогоріч з цим завданням справиться до кінця листопада”