Іван ЧАЙКІВСЬКИЙ: «Фотомистецтво не лише зачаровує, а й вчить любити Україну»

За своїм емоційним, пізнавальним та виховним змістом фінал конкурсу юних фотоаматорів «Ми – в Україні, Україна – в нас», який учора пройшов в Українському домі «Перемога» міста Тернополя, перевершив усі сподівання. За словами голови журі конкурсу заслуженого журналіста України Василя Бурми: «такого фотографічного свята на Тернопільщині за всі п’ятдесят років моєї творчої діяльності ще не було».

«Задумка полягала в тому, щоби засобами фотомистецтва прищепити любов широкому загалу учнівської молоді до рідного краю та Вітчизни. Вважаю, що наша ідея лягла на добрий грунт і дала перші хороші творчі сходи, – говорить керівник компанії «Агропродсервіс» Іван Чайківський. – Для наших дітей, заради такої приємної миті бачити їх щасливі обличчя, усвідомлення кожним із учасників фотоконкурсу своєї причетності до прекрасного мистецтва, до творення новітньої історії держави варто жити і працювати. І дуже важливо, що такі ідеї народжуються в середовищі вітчизняного бізнесу, бо саме він, а не випадкові чужинці, вкладатиме власні інвестиції у майбутнє української нації».

Хоча цей конкурс лише починає творчу біографію, він практично охопив майже всі райони, і що найважливіше, його учасники широко представлені сільськими школами,   юні фотомитці з яких є в числі лауреатів.

На урочисту імпрезу прибули не лише переможці двох перших етапів конкурсу, а й їхні батьки, вчителі, керівники органів освіти області, міста та районів. Відбулося величне свято єднання під символічним знаком Гідності і Свободи, яке для всіх зорганізували «Агропродсервіс» та департамент освіти і науки облдержадміністрації.

Всі учасники третього етапу конкурсу нагороджені Дипломами компанії «Агропродсервіс» та департаменту освіти і науки ОДА, 15 із них отримали Грамоти та грошові винагороди (200по 1 тисячі гривень кожна) за кращі фотороботи у номінаціях.

За третє місце грошовою премією у розмірі 10 тисяч гривень та Грамотою нагороджений вихованець Тернопільського обласного центру науково-технічної творчості школярів Василь Погорілець.

Друге місце між собою поділили учениця Тернопільської ЗОШ №16 Тетяна Тиш і студентка Тернопільського комерційного інституту Марія Пенчук. Обидві нагороджені Грамотами за професіоналізм, любов до України, патріотизм і знання історії рідного краю та грошовими преміями по 15 тисяч гривень кожна.

За висновками журі, першу премію вирішено не присуджувати і дати шанс усім юним талантам вдосконалювати своє фотомистецтво, аби в наступних творчих змаганнях таки подолати його найвищу сходинку.

Інтригу щодо подальшої долі конкурсу, яка витала у залі, розрядив ініціатор і головний меценат цього цікавого дійства Іван Чайківський, який запропонував зробити його щорічним, аби залучати до змістовної творчості якомога більше юнаків і дівчат. Пропозицію Івана Адамовича присутні в залі зустріли схвальними оплесками.

Розповсюдити цю статтю:

Залишити відгук до “Іван ЧАЙКІВСЬКИЙ: «Фотомистецтво не лише зачаровує, а й вчить любити Україну»”