Важливо, щоби кожна, вкладена у виробництво гривня працювала максимально ефективно

Від грамотної фінансової політики того чи іншого підприємства напряму залежить його виробнича спроможність та ефективність господарювання. За цим передусім стоїть оптимізація фінансових ресурсів та їх раціональне використання. При цьому неабияке значення має належний бухгалтерський облік, підготовка аналітичних висновків,  пропозицій та маркетингових програм. Про це розмовляємо із фінансовим директором ПАП «Агропродсервіс» Ярославом Парієм.

Наші підрозділи зазвичай не афішують свою роботу, бо гроші люблять тишу і мінімум публічності, говорить Ярослав Петрович. Але всім треба пам’ятати, що без раціонального використання фінансових і матеріальних ресурсів забезпечити підвищення ефективності виробництва неможливо. Якщо простіше, ми робимо розрахунки і пропозиції для керівництва корпорації з тим, аби кожна, вкладена у наше виробництво гривня, оберталась прибутком.

У сумарному підсумку від цього та стану технологічної і виробничої дисципліни залежать рентабельність і, зрозуміло, фонд заробітної плати, податки, розмір фінансових ресурсів на розширення виробництва та соціальні потреби.

Тому правильно, що в «Агропродсервісі» рахують кожну  гривню, запроваджують енергоощадні технології, нормування праці, вдосконалюють логістику. Дрібниць тут не буває, бо марно втрачений літр води чи кіловат електроенергії коштують гроші і немалі.

І ще одна річ, яка до певної міри не пов’язана з обумовленою темою, але без неї не обійтись, наголошує Ярослав Парій. Це почуття патріотизму і співпереживання  кожного працюючого за долю компанії. Нам дуже непросто дістаються кредитні ресурси. Корпорація, завдяки чистоті своєї економічної історії та високій відповідальності перед кредиторами, змогла не лише зберегти співпрацю з фінансово-кредитними установами на поточному рівні, а й розширити конструктивне та взаємовигідне співробітництво. Завдяки цьому здійснюється реконструкція Тернопільського м’ясокомбінату, нарощує потужності власна будівельна індустрія, споруджуються нові тваринницькі комплекси, запроваджуються новітні технології у рослинництві.

У кінцевому результаті це позитивно позначається не лише на економічних можливостях «Агропродсервісу», але й на заробітках працюючих. Це треба усвідомлювати і, звісно, дорожити, бо ціна нашого поступу вперед надто висока.

Рівень фінансової політики безпосередньо залежить і від того, як функціонує менеджмент. У цій сфері працюють грамотні, віддані корпорації фахівці, зокрема, бухгалтерсько-обліковий апарат під керівництвом Катерини Плішко, молоді спеціалісти аналітичної групи Мар’яна Романська, Юрій Темощук і координатор цього напрямку, помічник генерального директора Ірина Жмуд. А ще тут хороший морально-психологічний клімат, підсумував головний фінансист корпорації.

І нарешті, аби вкладена у виробництво гривня працювала максимально ефективно, зусиль фінансово-економічних підрозділів корпорації замало, треба, щоб це усвідомлювали всі члени колективу на кожному конкретному робочому місці.

Розповсюдити цю статтю:

Залишити відгук до “Важливо, щоби кожна, вкладена у виробництво гривня працювала максимально ефективно”