Прилетів лелека – весну приніс здалека

Білий лелека вважається священним птахом у багатьох народів, які присвячують йому свої легенди. За народним повір’ям, вони є божими посланцями, котрі приносять весну і відродження природи. А село, в якому поселяються ці птахи, може розраховувати на щедрий урожай і не боятися посухи.

Уже третій рік поспіль лелеки прилітають на відгодівельний комплекс «Ланівці» корпорації «Агропродсервіс». Тут, на електричному стовпі, біля самісінького свинарника вони звили собі гніздо. Першим цього року прилетів «молодий господар» майбутнього сімейства. Він ретельно оглянув гніздо, почав його ремонтувати та готувати до висиджування лелеченят. А вже через день появилась лелечиха.

Цікаво, що стосунки у пари лелек мають свої незбагненні особливості, які за своїм психологічним змістом переважають навіть людські. Торік, до прикладу, лелека, який перед відльотом у вирій втратив свою пару, двічі намагався втопитися. На жаль, працівникам відгодівельного комплексу так і не вдалося його врятувати.

А на Бучаччині, як розповідає керівник комплексу Михайло Костик, сталася ще неймовірніша пригода. Коли із яєць, які в гніздо лелеків підкинули зловмисники, вилупилися гусенята, лелека вбив свою подругу, а потім піднявся високо в небо і грудкою впав на землю, розбившись на смерть.

Тому людям треба зважати, що лебедина вірність має свої непідвладні закони, в які втручатися заради розваги чи жарту, ніколи не можна.

Ланівчани тим часом з великою любов’ю допомагають парі лелек облаштувати своє сімейне гніздо. І це невипадково, бо помешкання, де селяться лелеки, супроводжують щастя і удача.

Розповсюдити цю статтю: