Зворотній відлік розпочато

Майбутній тваринницький комплекс у селі Старе Місто на Підгаєччині з кожним днем стає все більше облаштованим. Сюди стрімко повертається життя. Загалом на репродукторі планують утримувати понад тисячу голів основного стада свиней. Тут працюватимуть зооветеринарні спеціалісти, електрики, механізатори, тваринники, що є важливим внеском у подолання безробіття в районі.

Ще недавно уся його територія вражала запустінням, зруйнованими приміщеннями, обваленими покрівлями та вибитими вікнами. По окремих фермських приміщеннях, де залишились лише фундаменти та фрагменти стін, немов страхітливим пресом прокотилась війна.

Свого часу, як згадує інженер-будівельник Мирон Воробець, тут був один із найпотужніших тваринницьких комплексів на Тернопільщині. У селі вже ніхто не вірив, що цю господарку можна відновити. Тому до різних пропозицій ставилися з деякою упередженістю.

Хоч і не одразу, повірили Іванові Чайківському – керівникові корпорації «Агропродсервіс», коли дізналися, що за його плечима більше тисячі робочих місць, створених у селах області. На репродукторі сьогодні вже трудиться кілька десятків місцевих людей. Повним ходом іде розчищення території від чагарників, відновлення тваринницьких приміщень.

  • В одному із них вже розмістили ремонтні свинки. Завершується монтаж другого приміщення для осіменіння свиноматок. А в маточнику, де зараз водночас працюють мулярі, електрики та монтажники, через сто днів відбудеться перший опорос свиноматок. Словом, зворотній відлік розпочато, – говорить Іван Чайківський, який 24 березня побував на цьому об’єкті.

Тут особливого значення надають збереженню довкілля. Аби не допустити потрапляння відходів виробництва у грунтові води, спорудили сучасну з надміцних ізоляційних матеріалів «лагуну», встановлюють потужне вентиляційне обладнання.

Впевненості в успішності чи не найбільшого на Підгаєччині економічного проекту додають усміхнені, по весняному красиві жінки, котрі поруч з чоловіками пораються на побілці стін тваринницьких приміщень. Серед них – Галина Магас, Марія Доскоч, Галина Главацька та Ганна Квітковська.

Місцеві умільці створили своє ноу-хау при ремонті водонапірної башти. Монтаж і заміну труб та встановлення глибинного насосу здійснили при допомозі «лебідки», без застосування дорогого крана. Технологічне нововведення впровадив директор виробничого підрозділу Ігор Гуль зі своїми помічниками.

Приємно вражає піднесена атмосфера на ремонтно-будівельній площадці. Відчувається, що люди занудьгували за осмисленою працею, хочуть стабільності та впевненості у завтрашньому дні.

Інвестиції корпорації «Агропродсервіс» у Підгаєцький район позитивно змінюють структуру його аграрної економіки. Тому не дивно, що власники земельних паїв все більше проявляють бажання укладати договірні відносини з «Агропродсервісом», як з надійним і прогнозованим партнером.

Тим часом, Ігор Гуль разом з Іваном Чайківським обговорили питання облаштування дороги в Старому Місті. А ще тут буде чудовий яблуневий сад. Його закладуть на вільній території тваринницького комплексу.

Розповсюдити цю статтю: