Українське молоко за польським рецептом

Керівники структурних підрозділів і спеціалісти корпорації «Агропродсервіс», які займаються вирощуванням великої рогатої худоби, взяли участь у масштабному україно-польському семінарі на тему «Запровадження нових методик у молочному тваринництві». Захід відбувся у департаменті агропромислового розвитку Тернопільської облдержадміністрації.

Організаторами зустрічі виступили департамент  економічного розвитку, інвестиційної діяльності та міжнародного співробітництва і департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації спільно з фахівцями Українського центру бізнесу у Варшаві.

Нові методики розвитку молочного тваринництва на форумі представили польські компанії: «Rolstal», «Euromilk», «Gama», «Berg-szmidt», «Agripak», «Centergen». Вони ж продемонстрували свої прогресивні підходи до вирощування та збалансування кормів для худоби, розвитку генетики тварин, оснащення ферм та логістику готової продукції до споживачів.

– Тернопільщина має значний потенціал у сфері молочного тваринництва, однак нині галузь перебуває у складних умовах,- сказав виконувач обов’язків голови ОДА  Іван Крисак,- тож нам потрібно ще багато працювати, аби  наша продукція відповідала вимогам ЄС. І україно-польська співпраця – добрий початок на цьому шляху. 

Гості з Польщі у свою чергу наголосили, що мають  чимало пропозицій щодо розвитку бізнес-проектів, навчань, семінарів для підприємців, пропозицій для фермерів, великих і дрібних господарств та готові організувати поїздки на польські ферми, щоби здобуті знання та навички успішно можна було використати в наших реаліях. А керівник Українського центру бізнесу Ян Маньковський запросив усіх охочих аграріїв Тернопільщини пройти безкоштовне стажування в аграрних навчальних закладах та на тваринницьких фермах Польщі.

За словами віце–консула Генерального консульства Республіки Польща у Луцьку Кшиштофа Васілевскі, нині на Тернопіллі працює понад 40 спільних українсько-польських підприємств. Поляки готові й надалі ділитися європейським досвідом господарювання з нашими співвітчизниками.

Розповсюдити цю статтю: