«У нашій роботі дрібниць не буває…»

Нещодавно головний бухгалтер ТОВ «Вікторія» –  надійного партнера корпорації «Агропродсервіс», Марія Козуб відсвяткувала свій двоп’ятірковий ювілей.

Добрим словом і з пошанівком у народі кажуть про таких людей: «Де народилася, там і пригодилася». У грудні минулого року життєпис Марії Мирославівни розписав дві п’ятірки на її віку. Ювілей знаковий і не лише прожитий літами й веснами, але й чудовими синами Василем і  Степаном, внучкою-другокласницею Веронікою.

Пані Марія народилася у Байківцях, тут постійно живе і, на щастя, її не спіткала доля багатьох галичанок, які змушені виїжджати на заробітки в чужий край. Після Великобірківської загальноосвітньої школи навчалася у тодішньому Тернопільському фінансово-економічному інституті. З юності любила математику, українську мову й літературу і брала участь у районних олімпіадах. Зі сцени декламувала патріотичну й ліричну поезію і захищала честь школи на шахових турнірах Тернопілля. 

У студентські роки вчилася на «відмінно», допомагала  по господарству батькам. Вони жили у Смиківцях і все своє життя попрацювали в колективному господарстві. На початках трудової діяльності Марія прийшла у колишній  байковецький колгосп, де головував наймолодший керівник такого рангу Анатолій Кулик, якого нині односельці обрали сільським головою.

З 1991 року Марія Козуб очолює бухгалтерську службу ТОВ «Вікторія». Вона – професіонал своєї справи і до найменших тонкощів знає специфіку бухгалтерії. Тож переконливо розповідає, що «у нашій роботі не буває дрібниць, адже все пов’язано фінансами. Нарахування оплати праці, натуральної і матеріальної оплати за оренду земельних часток майже 615 пайовикам. Тільки торік їм видали понад 600 тонн збіжжя, адже господарство орендує землі в селах Шляхтинці, Байківці, Чернелів-Руський, Жовтнево Тернопільського району,- каже Марія Мирославівна.

А ще розрахунки та перечислення на матеріально-товарні цінності, за техніку, пальне, партнерам по агробізнесу, відрахування до бюджетів – це далеко неповний перелік тих щоденних справ, що виконує Марія Козуб та її надійні помічниці – бухгалтери Ірина Лисак, Галина Ревич.

Але цікаве життя пані Марії складається не тільки із суцільної вишиванки бухгалтерських цифр. У гарячу жнивну пору на тоці вона веде облік зерна, що надходить від комбайнів. Виконує безліч справ і доручень щодо господарської, фінансової та економічної діяльності агропідприємства. У домашньому господарстві у неї цілий зоопарк – свині, кури і качки. А ще головний бухгалтер – людина щирої душі, яка дуже любить порядкувати на городі, закохана у квіти й українську пісню, шанує звичаї й традиції, християнську віру. І власне це додає їй снаги жити і працювати на рідній вкраїнській землі.

Розповсюдити цю статтю: