Іван ЛАЦЬ: «Розрахунок з пайовиками – наше першочергове завдання»

Понад 1000 пайовиків сіл Буцнів, Серединки і Драганівка Тернопільського району впродовж багатьох років здають свої земельні наділи в користування корпорації «Агропродсервіс». І за це отримують вагому орендну плату.

Завідувач місцевим відділком корпорації Іван Лаць розповідає: «У членів згадуваних місцевих громад орендуємо 3300 гектарів орної землі, яку намагаємося максимально ефективно обробляти. Під майбутній урожай в  оптимальні агротехнічні строки у добре вироблену ріллю з мінеральними добривами посіяли 850 гектарів озимої пшениці вітчизняної та зарубіжної селекцій. Для цього використовуємо в основному еліту та першу репродукцію, адже зерновиробництво складає основу рослинницької галузі корпорації, яка водночас є елітгоспом з вирощування насіння зернових. Проти хвороб та шкідників своєчасно застосовуємо новітні прогресивні технології і ефективні засоби хімобробітку рослин. А звідси й сталі урожаї – 60-80 центнерів з гектара пшениці та ячменю. Ще вищим урожаєм радує зернова кукурудза – понад десять тонн з гектара. Відтак маємо чим розраховуватися з пайовиками.

–                     Однією з головних умов договору з нашими орендодавцями є вчасний розрахунок як у натуральній, так і в грошовій формі. За минулий рік, враховуючи розмір ділянки, у Буцневі та Серединках за пай виплачували по півтора тонни пшениці, у Драганівці – 1250 кілограм, у Великому Ходачкові – 1050 кілограмів пшениці. Крім того, пайовикам та пенсіонерам надавали транспортні послуги. Престарілим й одиноким людям у цих населених пунктах допомагали з обробітком городів, надавали адресну допомогу продуктами харчування. За уставленою традицією, що вже давно прописалася в корпорації «Агропродсервіс», до Дня святого Миколая, Різдвяних та Великодніх свят керівники господарства вручають малозабезпеченим селянам продуктові набори і вітальні листівки.

А оскільки на порозі березень, то ми цікавимось, як

аграрії відділку готуються до весняно-польових робіт.
Іван Михайлович розповідає, що упродовж зимового періоду  вдалося завершити переоформлення земельних договорів і визначити обсяги робіт та потребу в матеріально-технічних ресурсах.

Нині маємо достатньо високопродуктивної техніки, професійних механізаторів і запаслися необхідною кількістю мінеральних добрив та насіння. Цьогоріч на полях відділку будемо сіяти 824 гектари цукрових буряків, 600 га сої, 500 гектарів зернової кукурудзи, а також ярий ячмінь. Усі поля виорані ще з осені. Чекаємо весни, Божого благословення, а головне, миру й спокою у нашій державі. За таких умов після жнив ми знову вчасно і в повному обсязі розрахуємося з пайовиками, – наголосив Іван Лаць.

Розповсюдити цю статтю:

Залишити відгук до “Іван ЛАЦЬ: «Розрахунок з пайовиками – наше першочергове завдання»”