Чисте молоко з Лозової

Сьогодні на господарській карті Тернопільського району лише шість агропідприємств різної форми власності, які предметно займаються виробництвом молока. Директор ТОВ «Дружба», депутат районної ради Наталія Янкевич не зраджує традиціям своїх попередників, які розвивали тваринництво.

Наталія Володимирівна за свої 15 років керування приміською господаркою, а це села Лозова й Курники, вважає, що саме рослинництво й тваринництво у поєднанні – основа основ виробництва якісних продуктів харчування.

– Ми з року в рік нарощуємо кількість дійних корів. На даний час утримуємо 250 голів голштинізованої канадської селекції чорно-рябої породи. Торік від кожної надоїли по 4400 кілограмів молока. Зауважу, що вся молочна продукція, яка надходить з Лозової на ПрАТ  «Тернопільський молокозавод», екологічно чиста з високою базисною жирністю, її можна й необхідно використовувати для дитячого харчування. З цим переробником у нас  склалися дружні партнерські відносини. Директор заводу Віталій Ковальчук при необхідності завжди підтримує господарство фінансово, допомагає іншими ресурсами, розповідає пані Наталя.

    Та не все гладко у тваринників приміського агропідприємства. Хоч їхнє молоко високих кондицій, але нинішня ціна – 4 грн. 50 коп. за літр – не відповідає затратам на його виробництво. Судіть самі, ціни на електроенергію, транспортні витрати, заготівлю кормів, а особливо концентрованих, відрахування на оплату праці, інше, суттєво зросли. Додайте сюди ще сучасне обладнання, постійні ремонти та реконструкції і затрати на передові технології, високопродуктивний племінний молодняк. На все це також потрібні чималі кошти.

    І тим не менше, лозівчани намагаються триматися «на плаву». Для поповнення молочної череди уже мають 40 нетелів. До кінця року планують довести дійне поголів’я до 300 корів, а в перспективі до півтисячі голів,- каже досвідчений зоотехнік з тридцятирічним стажем роботи Зіновій Гоцко.

    До речі, таких, як Зіновій Андрійович, спеціалістів у Тернопільському районі можна порахувати на пальцях однієї руки. Тваринництво – це його стихія. За його старань у  Лозові лише впродовж останніх років капітально відремонтували корівники, зараз проводять реконструкцію третього приміщення, де будуть утримувати 200 корів, проведуть молокопровід, обладнають виробничі й побутові кімнати. Нині вже працює два молокопроводи, які відповідно розраховані на обслуговування 100 та 200 корів. А чого варті лозівські доярочки Наталія Оборська, Галина Кіндзерська, Світлана Бучак, Галина Майловська!  Усі вони – жінки працьовиті й старанні.   

    Особливий наголос У ТОВ «Дружба» роблять на кормовиробництво, яке в структурі посівів займає до 30 відсотків. Це дає змогу вчасно і головне якісно   заготовити грубі й соковиті корми, правильно підібрати раціони годівлі тварин, збалансувати їх за поживними речовинами. А за рахунок інтенсивного вирощування  зернових, а торішні урожаї зернових сягнули понад 60 центнерів з гектара, вдалося закласти надійну базу концентрованих кормів.

    Словом, треба віддати належне трудівникам ТОВ «Дружба» та її керівникові Наталії Янкевич, які в нинішніх нелегких умовах зуміли не тільки зберегти поголів’я ВРХ, але наростити дійне стадо на основі  прогресивної селекційно-племінної роботи.

Розповсюдити цю статтю: