Пальне вирощуватимуть… на полі

11 лютого 2015

Пальне вирощуватимуть… на полі

В останнє десятиліття в Україні зростає інтерес до отримання і безпечного використання біпалива, що обумовлено рядом причин. Серед них – різке зниження запасів викопних вуглеводів, що разом із зростаючими темпами споживання палива може привести до їх вичерпання уже в найближчий перспективі. Вирішення цієї ситуації базується на більш широкому використанні двигунів внутрішнього згорання на біодизельній основі пального, яке може бути отримане із сировини ріпаку.

Сучасні сорти (200гібриди) ріпаку мають значний потенціал врожайності. Проте вони потребують диференційованого підходу до регіону посівів, технології вирощування, рівня забезпеченості ґрунту поживними речовинами. Власне про це говорили учасники західноукраїнського семінару, який учора в Тернополі провела провідна міжнародна компанія  «Lembke». В роботі семінару також взяли участь спеціалісти компнаній «Barthoud», «Basf» і «Horsch».

– Серед його учасників були і представники корпорації «Агропродсервіс», – розповідає молодий агроном корпорації Ігор Ліщинський. – Перші керівники всесвітньо відомої компанії представили лінійку насіння своїх гібридів, які добре себе зарекомендували в умовах нашої природно-кліматичної зони.

Представники Волині, котрі уже давно працюють з продуктами компанії «Lembke», детально розповіли про технологічні особливості вирощування ріпаку.

Після того менеджери добре знаних зарубіжних фірм «Basf» і «Horsch» репрезентували нові посівні агрегати і  препарати для захисту рослин.

За результатами одноденного семінару можна зробити висновок, що ріпак є стратегічною культурою, яка при правильній технології вирощування уже сьогодні в середньому дає по 40-45 центнерів насіння з одного гектара, а вдеяких господарствах навіть 50. А за таких умов ця енергетична рослина не тільки покриває затрати на її виробництво, але й приносить непогані прибутки і перші жнивні гроші агропідприємствам.

До слова, зимовий всеобуч цими днями проводять й інші всесвітньо відомі фірми, з якими тісно співпрацює «Агропродсервіс». Скажімо, сьогодні подібний навчальний тренінг відбудеться у компанії «Syngenta», а 13 лютого до себе у клас профмайстерності запросить добре відомий виробник препаратів для захисту рослин компанія «Bayer».

 

 

Розповсюдити цю статтю: