А весна не за горами…

Генеральний директор ТОВ «Вікторія» Тернопільського Степан Маціборка, економіст за фахом і хлібороб за покликом душі, перед початком кожної нової справи детально аналізує задумане. Тож уже зараз у господарстві механізатори готують до весняно-польових робіт ґрунтообробну та посівну техніку. Разом з тим, місцеві аграрії нагромаджують пально-мастильні матеріали, мінеральні добрива, препарати захисту та обробітку рослин проти шкідників.

На жаль, напередодні цьогорічного весняного сезону оптимізму у керівника господарства не надто багато.

– Якщо торік прямі затрати на гектар посіву сягали до 4-5 тис. грн., то в 2015-му вони зростуть удвічі, – каже Степан Васильович. – Для прикладу, щоби посіяти гектар кукурудзи, треба викласти 8,5 тис. грн., а сої – 7 тис. грн. Хоч у нас рослинництво рентабельне, але щоразу показник прибутковості відчутно знижується. І це закономірно: майже втричі зросла вартість солярки, бензину, мастил; тонна аміачної селітри нині коштує приблизно 8 тисяч грн. А ціни на нашу продукцію – пшеницю, ячмінь, кукурудзу – суттєво не підвищилися. І все ж, незважаючи на фінансові труднощі, російську агресію на сході України, маємо сіяти хліб і зміцнювати продовольчу безпеку держави.

Треба сказати, що у «Вікторії» велику увагу приділяють культурі виробництва. Якщо в деяких господарствах, у погоні за тимчасовими прибутками, на одному полі по кілька років підряд сіють одну і ту ж культуру, то у Байківцях дбають про родючість землі і чітко дотримуються сівозміни. У цьому чимала заслуга головного агронома Олександра Козака, який нещодавно закінчив Львівський національний аграрний університет. Хлопець він ініціативний і відповідальний, тож дбає, аби земля-годувальниця давала належну віддачу тим, хто на ній працює.

В унісон з розвитком рослинництва у господарстві займаються тваринництвом. Тут узяли курс на скороспілу галузь – свинарство. Нині у «Вікторії» на інтенсивній відгодівлі є майже 4 тисячі свиней, молодняк яких придбали у корпорації «Агропродсервіс». Аби тварини швидко набували ваги, піклуються заввідділком Федір Глиняний та його підопічні – оператори Марія Расамахіна, Марія Луцька, Олег Даткун, Микола Брегін. 

Чимало коштів і праці дружній колектив «Вікторії» вкладає у розвиток матеріально-технічної бази агропідприємства. На території тракторної бригади спорудили зерносклад ємкістю 4 тисяч тонн, обгородили й довели до ладу територію виробничих майстерень, майданчиків зберігання сільськогосподарської техніки. А ще придбали кілька одиниць сучасної техніки на 1,5 млн. грн., на якій працює стабільний загін механізаторів. Їх, правда, не багато, але кожен упевнено експлуатує трактор, комбайн, вантажний автомобіль чи  оприскувач. Серед таких майстрів своєї справи – Володимир Муха, Юрій Заполух, Ярослав Білецький, Володимир Гевусь, водії Зіновій Чупило, Ярослав Грушка, Зіновій Гураль.

У нелегких умовах сьогодення не все задумане  вдається швидко втілити в життя, нерідко не вистачає фінансів. Але навіть при тому байковецькі хлібороби працюють, не покладаючи рук, а набутим щиро діляться із нашими захисниками. Скажімо, коли воїнам АТО аграрії Тернопілля формували продовольчий автопоїзд, колектив «Вікторії» від себе додав 3 тонни круп різних найменувань, медикаменти, консервації та інші продукти харчування.

Звісно, про справи господарства, його проблеми і плани на перспективу можна говорити ще чимало, але за будь-яких обставин ми повинні готуватися до нашої споконвічної і священної справи – ростити хліб, – каже на прощання керівник «Вікторії», і, незважаючи навіть на сьогоднішні морози, з великою надією чекає подиху весни.

Розповсюдити цю статтю: