Щоб щедро навесні сади цвіли

Три роки тому обабіч центрального офісу корпорації «Агропродсервіс» місцеві спеціалісти, які працюють під орудою досвідченого агронома Миколи Бойка, висадили перші пагінці молодого саду. Нині ж у Настасові, а також у Ланівцях і Купчинцях, загалом змужнілі деревця ростуть на чотирнадцяти гектарах.

Як розповідає Микола Петрович, садівнича галузь у корпорації нарощуватиме свій потенціал і надалі. Уже цьогорічної весни у Ланівцях буде висаджено ще півтора гектара високоякісних щеп. У структурі молодого саду –  переважно імпортні яблуні семи щедроврожайних сортів. Їх вирощують за сучасною інтенсивною технологією з крапельним зрошуванням. Відтак торік дбайливі господарі зеленого дива у Настасові зібрали перші тонни апетитних фруктів.

Сьогодні уже можна говорити про те, що сад  задовільно пережив цьогорічну майже безсніжну зиму. Правда, судячи з попередніх періодів, ранньою весною можна ще сподіватися на заморозки. Аби мінімізувати їх  шкоду на тендітні деревцята, місцеві садівники заготовляють солому і у випадку приморозків, створюватимуть над яблуневим садом димову завісу. Власне так чинити Микола Петрович радить і садівникам-любителям,  а якщо в домашньому господарстві вони мають буквально кілька яблунь чи груш, то їх достатньо обгорнути целофаном чи іншим підручним матеріалом.

Разом з тим, садівники уже приступили до обрізування дерев і формування їх крон. А своєчасно проведена ця важлива операція і сумлінний догляд за яблуневими масивали в цілому дає підставу сподіватися, що навесні сад зацвіте розкішним білопінним цвітом і щедро зародить восени.

Розповсюдити цю статтю: