Птицю вирощуватимемо і на Львівщині

Товариство з обмеженою відповідальністю «Агропродсервіс-Вест», яке розташоване у селі Гарбузів Зборівського району, спеціалізується на вирощуванні курки бройлера. Рік тому це господарство придбало приміщення колишнього індичатника на Львівщині і вже найближчим часом організує там відгодівлю пернатих.

Нині на філії с. Вільшаниця Золочівського району монтують імпортне обладнання з тим, щоб незабаром поставити на відгодівлю першу партію бройлера.

Як розповів директор ТОВ «Агропродсервіс-Вест» Зіновій Дольний, паралельно з освоєнням нових виробничих потужностей, планомірно розвивається птахівнича галузь і в Гарбузові. Нині там вирощують 230 тисяч голів бройлера. Ще вже сьома посадка з часу організації виробництва, а до кінця року очікується  зробити ще п’ять посадок птиці на відгодівлю.

Основну масу кормів для птахів привозять із Настасова, але й вирощену на власному полі пшеницю також згодовують на своїх фермах. Аби ще більше зміцнити кормову базу, цьогоріч господарство добрало ще 200 гектарів земельних паїв.

Разом з організацією виробництва керівництво господарства дбає про умови праці членів колективу та дотримання санітарно-гігієнічних норм галузі. Відтак у Гарбузові зараз інтенсивно ремонтують санпропускник та офісне приміщення.

На завершення своєї розповіді Зіновій Богданович наголосив, що «птахівництво сьогодні є одним із економічно привабливих та перспективних напрямків тваринництва у державі. Перевага за видовим складом надається утриманню курей. Їх питома вага, за підсумками минулого року, становила майже 92%. Однак внутрішній ринок м’яса є недостатньо насиченим. Рекомендована Міністерством охорони здоров’я річна норма споживання м’яса однією особою має бути 80 кг, а фактично становить 54 кг. Відтак внутрішній ринок неповністю насичений м’ясною продукцією і тому цей напрям агробізнесу не втрачатиме своєї привабливості у подальшій перспективі. Власне на це ми орієнтуємося і маємо намір нарощувати обсяги виробництва бройлерів як на Тернопільщині, так і на Львівщині».

Розповсюдити цю статтю: