Дбаємо про довкілля

У сільській місцевості країн Західної Європи буквально в десятках метрів мирно співіснують тваринницькі ферми і житлові будинки. Це є звичним фактором в життєдіяльності тамтешніх людей. І хоча в селі ніхто не робить трагедії з того, що поруч з хатою є хлів, у корпорації безвідходне виробництво і охорона довкілля стають такими ж пріоритетами, як і саме аграрне виробництво.

Лише за кілька останніх років на ці потреби скеровано десятки мільйонів гривень. Будівництво свинокомплексів та їх технічне оснащення здійснюється на основі наукових рекомендацій дослідницьких центрів із використанням найсучасніших технологій.

Система каналізації влаштовується таким чином, що відходи самопливом по стічних трубах видаляються у спеціально облаштовані «лагуни». Вони представляють собою штучні резервуари, стіни яких покриті геомембраною завтовшки 1,5-2мм. Ця плівка є надзвичайно міцною і розрахована на тисячу років. Вона не дозволяє рідким відходам проникати в грунт та грунтові води. На сьогодні споруджено 7 таких «лагун», зокрема, у Настасові, Ланівцях, Дворіччі та Старому Місті.

Другим етапом буде їх накриття спеціальними конструкціями з установленням вловлювачів газу, який утворюється в результаті природних процесів.

Крім цього, на свинокомплексах продумана і змонтована ефективна система вентиляції, що забезпечує належний мікроклімат як у самих приміщеннях, так і запобігає потраплянню в повітря різноманітних забрудників. Вони по спеціальних шахтах, за допомогою потужних вентиляторів, виштовхуються на висоту більше 60 метрів, де розсіюються і жодним чином не шкодять людям.

У корпорації вирішили на цьому не зупинятися. Разом з науковцями розробляється інноваційно-інвестиційний проект будівництва біогазового заводу. Він зможе переробляти гноївку від свинокомплексу. Кінцевим продуктом має стати електрична і теплова енергія для господарських потреб, а також високоефективне органічне добриво для відтворення гумусу у грунті.

Таке виробництво, крім сказаного, дозволить різко зменшити виділення парникових газів та звести до нуля запах гною.

Розповсюдити цю статтю: