Комбікормовий працюватиме ефективніше

Комбікормове виробництво у корпорації відноситься до пріоритетних напрямків. Тут пересвідчились, що за умови створення власної кормової бази, виробництва у достатній кількості збалансованих кормів можна розраховувати на перспективу у свинарстві.

Власний комбікормовий завод у Настасові побудували у 2011 році. З уведенням його в експлуатацію істотно поліпшилась якість кормів для відгодівлі поросят. На відміну від колишніх аналогічних заводів радянської доби тут використовують найсучасніші технології, а корми готуються відповідно до науково обґрунтованих рекомендацій. Їх основу складають зернові власного виробництва. Так звані премікси, які викликають засторогу серед необізнаних людей, є не що інше, як вітаміни та мікроелементи, вміст яких визначається на основі комп’ютерних програм. Їх купують у іноземних компаній.

Завдяки збалансованій кормовій базі нині середньодобовий приріст свиней на стадії відгодівлі  становить 900 грам. Цей показник є одним з найвищих в Україні.

У планах корпорації – наростити обсяг вирощування поросят до 1 мільйона голів на рік. Уже в недалекій перспективі тут буде побудовано ще шість репродукторів. Звичайно, для цього потрібні додаткові корми. Тому вирішили здійснити низку технічних заходів для підвищення ефективності роботи наявних потужностей. З цією метою монтується окрема точка прийому сировини (200інгредієнтів), що дозволить оптимізувати логістичну лінію існуючого комбікормового заводу. Більше того, запроваджена новація на дільниці завантаження і зберігання сировини дасть змогу вести ремонт технологічного обладнання без зупинки виробництва.

За словами заступника директора ПАП «Агропродсервіс» Андрія Боярчука, якщо нині обладнання комбікормового завантажене на 85-90 відсотків, то після реконструкції цей показник зросте до 98 процентів.

Розповсюдити цю статтю: