На чиєму боці симпатії тернополян?

Про остаточні підсумки дострокових парламентських виборів говорити ще рано. Про них ми дізнаємося після 10 листопада, коли ЦВК оголосить офіційні результати. Однак уже сьогодні вимальовується більш-менш реалістична картина. 

Отже, в обласному центрі в одномандатному виборчому округу 163 на сьогодні опрацьовано майже 98 відсотків протоколів, а беззаперечним лідером перегонів став самовисуванець Тарас Пастух, який набрав понад 36 тисяч голосів.

Стовідсотково матиме у парламенті один багнет від Тернопілля ВО «Свобода». У Збаразькому виборчому округу № 164 переміг її мажоритарник Михайло Головко, за якого проголосували 35 227 виборців.

В інших двох виборчих округах – 165 (200Зборівському) та 166 (200Теребовлянському) за результатами опрацьованих протоколів лідерами є представники «Блоку Петра Порошенка» відповідно стали Тарас Юрик і Микола Люшняк.

Ще один член команди Порошенка Олег Барна перемагає по Чортківському виборчому округу №167. Він набрав понад 28 тисяч голосів.

За партійними списками Тернопілля він “Народного  фронту” представлятимуть екс-мер Тернополя Роман Заставний та уродженець Козови Володимир Соляр, заступник командира добровольчого батальйону “Айдар”. Від партії “Блок Петра Порошенка” у Верховну Раду потрапляє у першій хвилі уродженець села Мшанець Зборівського району Степан Кубів – екс-голова Нацбанку. Прогнозують проходження у парламент ще двом тернополянам – Степану Барні (20065-ий у списку) та Ігорю Поберу (20067-ий). Щоправда, вони отримають такий шанс після формування коаліції.

У списку ВО “Батьківщина” депутат трьох попередніх скликань тернополянин Василь Деревляний на 29-ій позиції. Йому не пророкують депутатства, бо за попередніми даними ВО «Батьківщина» матиме у парламенті не більше 18-ти місць.

Несподіванкою стало те, що тернополянин Петро Ландяк, який є шостим у списку «Громадянської позиції», до парламенту не пройде, адже партія Анатолія Гриценка не подолала п’ятивідсоткового бар’єру.

З тієї ж причини не потрапить до парламенту і голова обласного осередку «Правий сектор» Василь Лабайчук.

Розповсюдити цю статтю: