Завдяки альтернативним видам палива тваринницькі приміщення корпорації будуть з дешевим теплом

Ще кілька років тому керівник корпорації «Агропродсервіс» Іван Чайківський задумав перевести обігрів приміщень свинокомплексу у Настасові на альтернативні види палива. Тоді ще так гостро не стояло питання про енергетичну кризу в Україні. Проте зовсім скоро саме життя підтвердило правильність постановки питання.

Першу котельню на дровах «Ретра 1150-3М» у корпорації змонтували в минулому році. Вона послужила добрим поштовхом у справі переходу на альтернативні види опалення і дала змогу заощадити чималу суму коштів, які досі йшли на дорогу електроенергію. Економія затрат на опалення свинокомплексу у Настасові за рік становила 33 відсотки  у співвідношенні, коли для обігріву цих приміщень використовували електроенергію.

Цього року корпорація встановила у ТОВ «Агро-Ланівці» та ТОВ «Агропродсервіс-Вест» сучасніші та менш трудомісткі, з вищим коефіцієнтом корисної дії котельні на соломі «RAU-2-600М» вітчизняного виробництва. Для обігріву родильних приміщень площею 7000 м кв. та приміщень для дорощування свинокомплексу «Агро-Ланівці» упродовж опалювального сезону, за розрахунками, буде використано 3 тисячі тюків соломи власного виробництва (200210-220 кг кожен). Економія затрат на користь котельні на соломі становитиме 42 відсотки(200!).

У підприємстві «Агропродсервіс-Вест», завдяки використанню альтернативних видів палива, для обігріву 12 тис. м кв. пташника щорічно економитимуть майже 700 тисяч гривень. Ці кошти підуть на розширення виробництва та впровадження нових технологій.

Отже, досвід використання котелень у  «Агропродсервісі» на альтернативних видах палива суттєво зменшує витрати корпорації і застраховує її від непрогнозованих обставин на газовому ринку України через агресію Росії.

Розповсюдити цю статтю:

Залишити відгук до “Завдяки альтернативним видам палива тваринницькі приміщення корпорації будуть з дешевим теплом”