Як живеш, Лозово?

Хоча виробничий рік уже добігає свого логічного завершення, господарських турбот у Наталі Янкевич –  керівника ТОВ «Дружба», що в селі Лозова Тернопільського району, не меншає. Знайти її можна хіба що в полі.

Цими днями тут завершили обмолот кукурудзи, яка видала понад 80 центнерів з гектара. Це дещо менше, ніж загалом по корпорації. Однак треба врахувати, що місцевість на лозівських полях горбиста і це ускладнює ведення землеробства. На врожайності позначилось і те, що під посів кукурудзи застосовували тільки сухі міндобрива. Керівник підприємства розраховує, що із використанням у  наступному році рідких добрив урожайність качанистої буде вищою.

До входження у корпорацію «Агропродсервіс» господарство «Дружба» переживало не найкращі часи. Зараз появилось друге дихання. Розвивається тваринництво. Сьогодні тут на утриманні майже 600 голів ВРХ, 250 дійних корів.

Успішно справились лозівчани і з посівом озимих культур. Пшеницю заклали на 180 гектарах, а під ячмінь відвели майже 100 га. Використовують високоврожайні сорти насіння, яке виробляє елітгосп корпорації «Агропродсервіс».

–        Усе було б добре, – каже Наталя Володимирівна, – але через збільшення майже на 80 відсотків вартості тільки пально-мастильних матеріалів, ціна озимого поля під урожай 2015 року різко зросла. Якби не підтримка нашої корпорації, ми самостійно собі раду не дали б.

Лозова живе не лише господаркою. Соціальна сфера готується до зими. Тому керівник сільгосппідприємства частий гість у місцевих школі, ФАПі, закладах культури. У селі поволі поліпшується демографічна ситуація. Із розширенням агровиробництва появляються нові робочі місця. Більше молоді залишається вдома, бо може знайти роботу.

Розповсюдити цю статтю: