Погодні умови руйнують плани аграріїв

   Корпорація «Агропродсервіс» продовжує збір врожаю-2013, на черзі – збір кукурудзи. Та погода непідвладна планам аграріїв, через що й збір сільськогосподарської культури значно затягується.

   За словами директора корпорації «Агропродсервіс» Андрія Барана, складні погодні умови – дощ та вологість затримують польові роботи, тож сільгоспвиробники змушені вносити корективи в у терміни збирання врожаю.

   – Впродовж тривалого часу на території нашого регіону спостерігається дощова погода. За таких умов збирання різних культур є просто неможливим – вологість зерна досить висока, а це – додаткові витрати Крім того, неможливо приступити і до збору сої, адже для цього потрібна сприятлива погода, – зауважив Андрій Баран – І хоч урожай ми очікуємо достатньо непоганий, все це нівелюється і в першу чергу через значні затрати на сушіння та логістичні послуги при низьких цінах на українському ринку зерна.
   
Сьогодні на полях підприємства продовжується повний цикл посіву озимих зернових культур, втім кращі строки посіву вже пройшли.

   – Скорочення термінів осінньо-польових робіт може призвести до того, що фермери не встигнуть вчасно зібрати кукурудзу і будуть змушені залишити її зимувати на полях. Запізнюється і посівна кампанія – ми відстаємо від графіку в рази, – розповідає керівник корпорації «Агропродсервіс».

   До слова, асоціація "Український клуб аграрного бізнесу" вже попереджає про те, що надмірні опади по всій території країни впродовж останніх трьох тижнів можуть суттєво «вдарити по кишені» вітчизняних агропідприємств. За підрахунками експертів, загальна сума збитків осінню 2013-го може сягнути 6 млрд. грн. і більше.   Тож, зважаючи на всі ці обставини, українські аграрії очікують сухої погоди та підвищення температурних показників, аби максимально сконцентрувати усю сільськогосподарську техніку та в прискорені терміни завершити збір врожаю, аби уникнути серйозних фінансових втрат.

 

Розповсюдити цю статтю: