Андрій Баран: «Незважаючи на проблеми аграрного сектору, «Агропродсервіс» розвиває виробничі потужності»

   5 вересня за головуванням директора корпорації «Агропродсервіс» Андрія Барана відбулася виробнича нарада з директорами господарських філій підприємства та агрономами, в ході якої були підведені підсумки збиральної кампанії ранніх зернових культур 2013-го року, а також обговорені перспективні плани подальшої виробничої діяльності.

   За словами Андрія Барана, цей рік був особливо важким для аграріїв, адже попри попередні прогнози, погода внесла свої корективи в кінцевий результат показників врожайності.

  – Погодно-кліматичні умови першого півріччя 2013 року були несприятливими для отримання врожаю у багатьох регіонах обробітку озимих. Аномальні температури цієї весни  істотно змістили терміни посівів та дозрівання збіжжя, що призвело до зниження врожайності ранніх зернових культур , – зауважив господарник. – Втім, не останню роль відіграє й людський фактор, адже тут кожен несе відповідальність за виконану чи то недопрацьовану роботу. Сьогодні ми вчимося на власних помилках, аналізуємо, ведемо спостереження і, звичайно, ризикуємо – така специфіка сфери сільського господарства.

    Присутні відмітили, що попри значні затрати, що були використані цьогоріч, врожай повною мірою не виправдав сподівань, а головною перешкодою дійсно були несприятливі погодні умови. Поряд з цим, валовий збір ранніх зернових по корпорації становить понад 50 тисяч тонн. Найкраще спрацювали філії в Настасові (200Тернопільський р-н), де врожайність озимої пшениці склала 54,1 цнт/ га, господарство у с. Вівся Козівського р-ну з показником озимого ячменю – 51,9 цнт/га та у с. Росоховатець – там врожайність озимого ріпаку становить 41,7 цнт/га.

   Фахівці звернули увагу на фактори, які впливають на загальну картину врожайності, обговорили питання термінів посівів, специфіки обробки землі, технологічні можливості підприємства та стратегію подальшої роботи. На думку головного агронома корпорації «Агропродсервіс» Івана Ткача, кліматичні умови в цілому зараз досить нестабільні, тому кожну посівну площу надалі варто розглядати окремо. В цьому питанні важливий комплексний підхід – від вивчення ґрунту, його обробітку до аналізу можливих показників. Неабияке значення для якості збіжжя має підживлення та внесення засобів захисту рослин на полях. І хоч універсального способу не існує, спеціалісти кажуть, що боротися з хворобами зернових культур можливо, головне – вчасно виявити та знешкодити проблему.

    Щодо планів на наступний рік, то «Агропродсервіс» має намір збільшити площу під посіви сої та цукрового буряка. При цьому, головним завданням фахівців досі залишається збільшення врожайності, шляхом залучення усіх необхідних ресурсів. Варто зазначити, що лише в цьому році корпорація суттєво оновила матеріально-технічну базу підприємства, закупивши для обробітку землі понад 50 одиниць сучасної техніки.

   – Незважаючи на проблеми аграрного сектору, ми не зупиняємось на досягнутому, а рухаємося вперед. «Агропродсервіс» й надалі розвиватиме свої виробничі потужності, цього вимагає сьогодення, – підсумував Андрій Баран. – Згодом ми хочемо розпочати реалізацію нового проекту – придбання власної лабораторії для аналізу ґрунтів, що дасть в майбутньому  безліч позитивних зрушень. Втім, щоб все працювало злагоджено, потрібно здійснювати постійний контроль за якістю роботи, а для цього – створювати нові робочі місця та підвищувати власні кваліфікаційні навички, адже у нас єдина мета – відродження українського села.
 

Розповсюдити цю статтю:

Залишити відгук до “Андрій Баран: «Незважаючи на проблеми аграрного сектору, «Агропродсервіс» розвиває виробничі потужності»”