Андрій Баран: «Посівну компанію «Агропродсервіс» завершить до середини травня»

Погода внесла свої корективи в плани господарників області щодо початку посівної кампанії. Цьогоріч вона почалася майже на місяць пізніше, ніж зазвичай. Попри це, корпорації «Агропродсервіс» за цей період вдалося посіяти ранні ярі зернові культури – ярий ячмінь та більше половини від запланованого цукрового буряка, крім того тут вже приступили до посіву кукурудзи.

За словами директора корпорації Андрія Барана, основний акцент «Агропродсервіс» робить зараз на кукурудзі та сої, відсоток яких в площах посівних культур у 2013-му значно збільшили.

Кукурудзи буде посіяно майже 10 тисяч гектарів, а сої – на понад 4 тисячах гектарів землі, – розповідає Андрій Степанович. – Об‘єми посівів цукрових буряків у 2013-му зменшилися. Це було зумовлено економічною ситуацією в державі, а саме – падінням цін на цукор, через що буде посіяно майже вдвічі менше цієї культури, в порівнянні з минулим роком.

Загалом корпорація «Агропродсервіс» орендує 37 тисяч гектарів землі для ведення господарства. Сьогодні на окремих полях ще стоїть вода, якою залиті цілі території. І це при тому, що вже тиждень надворі суха погода. Та, незважаючи на примхи природи, господарники очікують на високу врожайність. Щодо посівних робіт, то ярі зернові культури «Агропродсервіс» вже завершив сіяти, а сою та кукурудзу планують засіяти вже до середини травня.

Ми стараємось, аби техніка у нас працювала щораз новіша та сучасніша. Так, минулоріч корпорація придбала дві 24-рядкові сівалки, які в день засівають до 150 гектарів кукурудзи. У 2013-му хочемо закупити нові трактори та збиральні комбайни, які значно полегшать нам роботу, – зазначає директор корпорації «Агропродсервіс» Андрій Баран.
– Щодня на наших полях працює більше ста одиниць техніки, яка в цілодобовому режимі підготовляє ґрунт та засіває поля стратегічно-важливими культурами рослинництва.

 

 

 

Розповсюдити цю статтю:

Залишити відгук до “Андрій Баран: «Посівну компанію «Агропродсервіс» завершить до середини травня»”