Іван Чайківський з патріотами вшанував воїнів УПА

14 жовтня, у день 70-річчя створення УПА, кандидат у народні депутати по Зборівському виборчому округу №165 Іван Чайківський побував у Антонівцях на Шумщині, де в 1943 році розташовувався штаб УПА. Разом з кандидатом пам'ять українських героїв прибули вшанувати представники Спілки політв’язнів і репресованих, Конгресу українських націоналістів, «Просвіти» та інших національно-патріотичних організацій. Серед них – Григорій Радошівський, політв’язень, організатор музею «Зборівська битва», Ілля Коваль, ветеран УПА, Леся Олійник, активістка КУНу, Зіновій Томчишин, поет, син репресованих.

Урочистості почалися біля каплиці-куреня, яка встановлена в затишній улоговині на місці таборового храму. Після Богослужіння учасники свята і священнослужителі перейшли на повстанський цвинтар. Тут у дванадцяти могилах поховані вояки УПА, які померли від ран в таборовому шпиталі, і ті, що не мали родини у ближніх селах. Після поминального молебню відбувся невеличкий концерт. Учитель з Тернопільського району Іриней Васильків прочитав свій вірш на славу воїнів УПА.

«Я працюю філологом в одній школі уже 51 рік. Вірші пишу давно. Дуже багато їх присвятив Україні. Частина з них мають автобіографічний характер – мій батько був членом ОУН з 1930 року, ще за Польщі. Під час війни йому довелося емігрувати. Я мав можливість з ним зустрітися аж через 30 років. Це був справжній українець, борець.

В Антонівцях уперше. Мене болять нога і спина, але вирішив поїхати разом з Іваном Чайківським. Дуже задоволений, бо ще раз перейнявся героїчним духом наших патріотів», – розповів відомий поет-патріот.

Подякував Івану Чайківському за поїздку і співголова Тернопільської районної Спілки політв’язнів і репресованих Зиновій Сердюк з Гаїв Шевченківських. Не дивлячись на те, що чоловік розміняв уже дев’ятий десяток років, він і далі намагається бути корисним для української справи і скромно говорить про себе. У його доробку вже 19 поетичних збірок, переважно на повстанську тематику.

«Я – націоналіст у правдивому трактуванні, дотримуюся всього, що задекларовано нашою організацією. Маю орден «За заслуги» III ступеня, нагороджений медалями, але ношу лише значок малолітнього політв’язня, на якому зображена Богоматір і тризуб. Моя повстанська біографія коротка – менше місяця. Потім потрапив в руки карального загону, а далі – табори Воркути.

В Антонівцях я вдруге. Перед тим був 15 років тому. Зараз музей має зовсім інший вигляд, капличка, цвинтар… Люди добре попрацювали. Дуже гарні інформаційні плакати, де відвідувачі дізнаються про нашу героїчну боротьбу», – поділився враженнями Зиновій Сердюк.
Таких, як пан Зиновій, залишилося не багато, але для них боротьба за незалежність України стала справою усього життя. І сьогодні ми маємо людей, які, беручи приклад з героїв УПА, живуть їхніми цінностями.

«Сьогодні Україна стоїть на порозі втрати економічної незалежності. Проти нашої держави йде невидима, але дуже жорстока війна. Під загрозою наша економічна та енергетична безпека, мова, культура, і врешті решт, сама земля. Наші батьки і діди захищали українську землю, сьогодні час захищати її нам!», – вважає Іван Чайківський.

Учасники святкування 70-річчя створення УПА підтримали Івана Чайківського на виборчій компанії і висловили сподівання, що він гідно представлятиме інтереси Тернопільщини у Верховній Раді України вже наступного місяця.

На знімку (200зліва на право): просвітянин з Тернопільського району Іриней Васильків, ветеран УПА зі Зборова Ілля Коваль, кандидат у народні депутати України Іван Чайківський, політв’язень, організатор музею «Зборівська битва» Григорій Радошівський та активістка КУНу з Тернопільського районну Леся Олійник.

Розповсюдити цю статтю: