Добрі справи заради громади

У Білій пам’ятник постане родині Соломії,а першу вагому цеглину на монумент славетної сім’ї Крушельницьких, у розмірі десять тисяч гривень, внесе кандидат у народні депутати по Зборівському одномандатному виборчому округу №165 Іван Чайківський.

Наприкінці минулого тижня у селі Білій, поблизу Тернополя, відбулися велелюдні урочини з нагоди 140-ліття від дня народження оперної солістки світової слави, нашої незрівнянної землячки Соломії Крушельницької, яку ще за життя було визнано найвидатнішою співачкою усієї планети. Адже саме тут пройшли її дитячі та юнацькі роки, у цьому селі душпастирював батько Соломії – отець Амвросій. Односельці любили матір талановитої співачки – Теодору з роду Савчинських, яка добре зналася на травах і ними лікувала мешканців усієї округи. А коли майбутня співачка відправлялася до Львова на навчання, усе село проводжало її у незвідану життєву дорогу чарівним співом.

Тож звісно, свою славну землячку мешканці Білої та  всього Тернопілля з теплотою згадують до сьогодні і з великими почестями вшановують її світлу пам’ять. Особливо зворушливими були ювілейні урочини з нагоди 140-ліття від дня народження української королеви пісні. На ювілейні святкування у Білій зібралися численні шанувальники її таланту – односельці, учні місцевої школи, просвітяни з Тернопільського району та обласного центру.

За приємним збігом обставин того ж дня мешканці Білої найщиріші вітання адресували і нинішньому парохові Білої, голові катехитичної комісії Тернопільсько-Зборівської архиєпархії, декану Тернопільського деканату УГКЦ отцю-мітрату Роману Гриджуку (200котрий, як і Соломія, народився на Бучаччині) з нагоди його 60-ліття.

Отець Роман у свою чергу, щиро дякуючи усім присутнім і промовляючи зворушливе слово на честь Соломії та всього її сімейства, запропонував односельцям і культурницькій громаді краю спільними зусиллями на території нинішнього меморіального музею (200колишня садиба Крушельницьких) увіковічнити у граніті знамениту духовно-мистецьку родину. Учасники урочин цю ідею вітали теплими оплесками, а присутній на святі кандидат у народні депутати по Зборівському одномандатному виборчому округу №165 Іван Чайківський першим відгукнувся на благородну справу і пообіцяв виділити на майбутній пам’ятник 10 тисяч гривень.

До слова, матеріальну підтримку патріотичних і мистецько-культурницьких проектів по-праву можна вважати душевним покликанням відомого організатора агровиробництва і громадсько-політичного діяча Івана Чайківського. Тільки на початку вересня він профінансував вихід у світ документальної повісті Богдана Мельничука „Соломія Крушельницька”, а вже найближчим часом за його сприяння читачів приємно порадує ще одне ґрунтовне історико-краєзнавче видання Світлани Лісовської про парафію святої Параскеви П’ятниці УГКЦ села Будилів, що на Козівщині, під назвою „Джерело духовного зростання”.

Тарас БОГДАНЮК

 

Розповсюдити цю статтю: